Корисні поради дачникам та городникам

Лазерні нівеліри. Види і застосування

Лазерні нівеліри давно прийшли на заміну звичним для всіх оптичних приладів. Вони активно застосовуються в побутовій та будівельній сфері, радуючи своїми точними показаннями, а також простотою у використанні. Варто тільки вивчити основи роботи з подібним пристроєм, і він стане для вас незамінним помічником.

Коли доводиться замислюватися про принцип роботи такого пристрою, то варто враховувати те, що він однаковий для всіх приладів. Створюється лазерний промінь і проектується на задану поверхню, при цьому використовуються спеціальні світлодіоди, які розміщуються в корпусі. Щоб зрозуміти, як саме працюють прилади, які принципи при цьому дотримуються, бажано вивчити їх види.

На які види поділяються?

Взагалі дані пристрої діляться на три групи:

Ротаційні моделі здатні позначити і горизонтальну і вертикальну площину. Подібне пристосування по-іншому можна позначити, як будівельник площин. Адже він допомагає створювати лінії по поверхнях у всьому приміщенні. Такий прилад просто незамінний, якщо намітилися масштабні будівельні або монтажні роботи, а придбати його, як і інші пристрої для проведення вимірювань в будівництві, можливо в інтернеті.

Ротаційний лазерний нівелір з функцією захисту від крадіжки
Ротаційний лазерний нівелір з функцією захисту від крадіжки

Точкові, які відрізняються простим пристроєм, здатні проектувати тільки одну точку на площині. Взагалі подібні пристосування застосовуються в побутових цілях, коли фронт робіт є невеликим. За допомогою цього пристрою можливо і точку для поклейки шпалер визначити і зрозуміти, як краще повісити картину. Очевидною перевагою стане далека відстань використання-до 30 метрів.

Точковий лазерний нівелір
Точковий лазерний нівелір

Лінійні найчастіше застосовуються в будівельних роботах, коли фронт робіт є порівняно невеликим або середнім. Такі пристрої здатні створити проекцію лінії, можуть виділити особливі точки, наприклад, схил або ж зеніт. Здебільшого застосовуються дані прилади для створення прямих ліній. При тому, якщо підбираєте такий прилад, пам’ятайте, що зайві промені при необхідності можна відключати.

Нівелір лазерний лінійний BOSCH GLL 3-80 P
Нівелір лазерний лінійний BOSCH GLL 3-80 P

Поради щодо застосування

Перед тим, як починати користуватися приладом, потрібно зрозуміти, як саме застосовувати його на практиці. Щоб одержувані при застосуванні пристрою результати виявилися точними, потрібно пам’ятати про основні правила використання. Тільки тоді можна буде судити про точність вимірювань.

Пам’ятайте про те, що між самим лазером і поверхнею не повинно бути ніяких перешкод. Якщо є невелике заломлення, то результати не будуть точними, вони будуть спотворені. Дивіться на ту відстань, яка рекомендується в інструкції, яка йде в комплекті з приладом.

Між приладом і робочою поверхнею відстань не повинна виявитися більше, ніж зазначено в правилах використання. Якщо відстань більша, то потрібно використовуватися спеціальний променеприймач.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована