Корисні поради дачникам та городникам

Лобелія: вирощування, догляд, розмноження

Лобелія являє собою однорічну рослину, яка має декоративний вигляд. Її вирощують не тільки в садах або городах, а й у місті на балконах. Якщо правильно доглядати за цією рослиною, тоді буде прикрашена великою кількістю квіток красуня лобелія. Вирощування її нескладне, головне знати основні правила.

Посів лобелії

Посів насіння лобелії приносить чимало клопоту, через те його можна порівняти з ювелірною роботою. Це пов’язано з тим, що насіння досить маленьке, що нагадує пил. У продажу є різні упаковки такого посадкового матеріалу. Якщо людина ще новачок, до цього ніколи не займалася вирощуванням лобелії, тоді краще придбати насіння, які знаходяться в гранулах. В одній гранулі помістили кілька насінин. Пізніше з неї з’явиться група рослин.

Досвідчені садівники спочатку змішують насіння з піском. Це робити потрібно акуратно. Після цього вони висаджують суміш у почву. Щоб отримати розсаду, посадкою насіння потрібно займатися ще в кінці січня або початку лютого. Якщо виконати цю процедуру в квітні, тоді і рослина порадує своїми квітками набагато пізніше. Для посадки слід вибрати відповідний грунт. Краще придбати спеціальний грунт для квіток. Він повинен бути легким і рихлим. Перед тим, як здійснювати посадку, слід добре зволожити грунт теплою водою.

Краще вибирати неглибокі контейнери. Щоб помістити маленькі насіння в землю, можна використовувати зубочистку, яку потрібно попередньо зволожити.
Насіння не варто засипати грунтом. Щоб земля не пересихала, а температура була стабільною, контейнери накривають склом або плівкою. Але може з’явитися цвіль, тому рекомендується кілька разів на день провітрювати піддони.

За посадженим насінням потрібно спостерігати. Негативно вплине поява конденсату, так як великі краплі можуть поглибити насіння в грунт, від цього їм набагато важче проростати. Сходи повинні з’явитися на 3-6 день. Особливої ​​уваги заслуговує полив. Сходи потрібно поливати акуратно. Це пов’язано з тим, що вони дуже маленькі і ніжні. Для цього краще застосовувати маленьку ложечку або шприц.

Проблеми догляду за розсадою

Лобелія: вирощування, догляд, розмноження

Найголовніша проблема, з якою може зіткнутися людина при вирощуванні розсади, це водний режим. Якщо вологи буде багато, тоді на стеблах рослини з’являтиметься цвіль. Якщо лобелія буде пересушуватися, тоді її листя почне скручуватися.

Можуть з’явитися проблеми, якщо рослині не буде вистачати освітлення. Це призведе до того, що пагони будуть витягатися. Тому, якщо розсада вирощується в місці, яке погано освітлюється сонцем, слід зробити додаткове підсвічування. Особливу увагу потрібно приділяти підгодівлі. Не варто робити цю процедуру, коли паростки зовсім маленькі. На початковому етапі розвитку рослини підгодівля може принести шкоду. Краще вносити добрива вже у відкритому грунті або в контейнерах, де планується вирощування лобелії.

Важливо також пам’ятати, що насіння не потрібно засипати грунтом при посадці. В іншому випадку можуть не з’явитися сходи, так як з перших днів лобелія потребує освітлення. На цьому етапі розвитку потрібно правильно поливати рослину, так як струмінь води може змити маленькі паростки, тому вони загинуть. Лобелія любить вологу, але надмірний полив здатний викликати хворобу чорної ніжки.

Захист від захворювань і розмноження

Отже, головним ворогом лобелії є хвороба чорної ніжки. Провокують її не продезінфіковані контейнери, частий полив. Коли з’являється це захворювання, паростки починають падати на землю.У цьому випадку слід здійснити такі заходи:

  • Ліквідувати постраждалі паростки, їх уже врятувати неможливо
  • Зупинити полив, поки грунт повністю не висохне
  • Підсипати пісок біля основи стебла
  • Обробити грунт слабким розчином марганцівки

Розмножують лобелію за допомогою насіння. Але, якщо є бажання, можна взимку пересадити одну міцну рослину в ємність і перенести в приміщення. У весняний період вона розрізається на необхідну кількість живців. Після цього їх потрібно укоренити, а потім посадити в грунт. Якщо дотримуватися всіх цих простих правил, все літо лобелія буде радувати своїми квітками. А адже вирощувати і доглядати за нею легко.

Пересадка і подальший догляд за рослиною

Лобелія: вирощування, догляд, розмноження

Коли з’явилися перші листочки, тоді слід здійснити пікірування. У пластмасові ємності потрібно пересадити тендітні сходи. Їх висаджують також групами. Догляд за лобелією нескладний. Вона не любить пересихання грунту. Якщо погано поливати рослину, вона швидко загине. Першою ознакою дефіциту вологи є скорочення листочків. Рекомендується здійснювати полив вранці і ввечері щодня. Особливо не варто про це забувати в жарку погоду. Якщо рослині не буде наданий належний полив, вона навіть не буде цвісти.

Лобелія практично не піддається захворюванням. Єдине, що її може знищити, це неправильний полив, так як сильно зволожувати рослину не потрібно. Коли закінчаться морози, тоді можна приступати до висадки сходів у відкритий грунт. Вони поміщаються в землю групами, як і при пікіруванні. Лобелія радує своїми квітками до середини осені. Вона являє собою прекрасну прикрасу для саду або балкона. При цьому рекомендується рано починати займатися розсадою. Це продовжить період цвітіння.

Щоб квіток було багато, а лобелія нормально розвивалася, рекомендується здійснювати підгодівлю кілька разів за літній період. Щоб сформувалася ціла шапка з суцвіть, потрібно прищипувати рослину. Це проста процедура. Коли пагони досягають необхідної довжини, тоді потрібно відщипнути вершок паростка. Це не дасть з’являтися довгим гілкам. Ця процедура не виконується для ампельних сортів.

Якщо лобелія вирощується у вазонах, тоді слід звертати увагу на воду, яка здатна накопичуватися на дні ємності. Це може призвести до того, що коріння загине. У дні вазона повинні бути отвори, щоб зайва рідина пропадала. Але тоді потрібно збільшити полив. Якщо листя темніє, це означає, що лобелія надмірно нагрівається на сонці, а від цього земля швидко буде пересихати. Тому потрібно збільшувати полив і в таких випадках. Але краще заховати рослину від прямих променів сонця.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована