Корисні поради дачникам та городникам

Підгодівля яблунь мінеральними та органічними добривами

Підгодівля яблунь або груш здійснюється кілька разів на рік. При нестачі в ґрунті мінеральних і органічних речовин дерево частіше піддається навалі шкідників і грибка, дає мізерний урожай, а плоди не відрізняються чудовим смаком. Як підживлювати яблуні правильно, і в які терміни проводити підживлення ви дізнаєтеся з нашої статті.

Підгодівля яблунь мінеральними та органічними добривами

Чого потребує яблуня

Як тільки на дереві з’являються і розпускаються листочки, саме час підживлювати його. Садівники віддають перевагу як органічним, так і мінеральним скполукам. Для початку наситьте грунт азотовмісними сумішами, оскільки вони сприяють активному росту листя. Підійде і комплексне добриво, що складається з азоту, калію і фосфору. Пам’ятайте, що калій і фосфор стимулюють цвітіння, тому в більшості випадків вносять в субстрат яблуні пізніше.

Серед видів добрив, якими підживлюють яблуні, виділяють наступні:

 • карбамід;
 • нітроамофоска;
 • аміачна селітра;
 • гній.

Не переборщуйте з добривами: якщо внести в грунт занадто багато азоту, дерево буде розвивати пагони і нарощувати листя, а ось про фрукти доведеться забути. Краще підгодовувати яблуню в помірних дозах.

При дефіциті в ґрунті мінеральних або органічних компонентів яблуня виглядає бідно і плодів формується мало. Чим раніше помітите перші ознаки нестачі в грунті добрив, тим ефективніше виявиться підживлення рослини.

Якщо яблуні потрібен азот, на деревці ростуть дрібні і бляклі листя, якщо бор – жилки на листовій пластині жовтіють, листя швидко опадає. При нестачі заліза листя у яблуні знебарвлюється, а краї відмирають. Якщо бракує калію, листя бліднуть, а їх відтінок переходить у блакитно-зелений. При відсутності в ґрунті фосфору листя у яблуні набуває темно-зеленого кольору з бронзовим відливом, фіолетовим або червонуватим відливом.

Час для процедури

Заздалегідь з’ясуйте, якими добривами рекомендується підгодовувати яблуні, і яким складам віддавати перевагу під час різних сезонів.

Досвідчені садівники знають, що в липні-серпні важливо вносити калійні і фосфорні добрива. В іншому випадку наступної весни на дереві з’явиться менше цвіту, а значить і плодів сформується менше.

Майте на увазі, що якщо при посадці ви додавали в грунт мінеральні та органічні добрива, протягом перших двох років не вносьте в субстрат жодних підживлень.

У весняний період яблуню підгодовують у три етапи:

 • до цвітіння – у березні;
 • під час цвітіння – середина-кінець квітня;
 • після цвітіння – в кінці травня.

Влітку упор робиться на азотні, калійні та фосфорні речовини, а підживлення здійснюються з червня по серпень. Перед настанням холодів важливо внести в грунт яблуні фосфорно-калійні суміші.

Чим можна підживити

Позакореневе підживлення яблуні або полив рослини поживними сумішами – вирішувати вам. З’ясуйте, чим відрізняються мінеральні та органічні добрива, перш ніж віддавати перевагу одним з них. Це дозволить скласти грамотний план підживлень дерева на круглий рік.

Органіка

Садівники, які віддають перевагу органічним добривам, підгодовують дерево рідким гноєм або компостом. Розсипають в пристовбурних колах і перепрілий гній (на одне доросле дерево припадає 3-5 відер органічного складу).

Пам’ятайте, що гній містить багато калію, який довго зберігається в грунті, і не вимивається дощами. Здійсніть таку підгодівлю один раз влітку, і рослина не буде мати потреби в калійних підживленях до збору врожаю. Важливо насичувати грунт яблуні фосфором, а його в гної немає. Ось чому якщо вибрали таке органічне добриво, додавайте в субстрат елементи, що містять фосфор.

Корисними є кісткове або рибне борошно. У складі кісткового борошна присутній калій, кальцій, азот і фосфор. Кальцій корисний для яблуні, оскільки сприятливо позначається на смакових якостях плодів.

Зола – ще одне ефективне органічне добриво. У ній міститься багато калію. Зола примітна і тим, що сприяє надходженню в грунт кисню, що важливо для повноцінного розвитку кореневища.

Мінеральні речовини

Молоді саджанці і дорослі рослини підживлюють мінеральними сполуками. Серед популярних – карбамід (сечовина). У його складі присутній азот, який швидко засвоюється фруктовими деревами.

На одне дерево потрібно до 600 г сечовини. У весняний час, коли яблуня готується до плодоношення, віддавайте перевагу комплексним мінеральним добривам:

 • нітроамофоска;
 • діамофоска;
 • нітрофоска.

Безпосередньо перед підгодівлею садової яблуні уважно вивчіть інструкцію.

Важливо дотримуватися дозування для якісного підживлення рослини. Садівники вносять мінеральні речовини в зону пристовбурового кола, щоб наситити кореневу систему або обприскують дерево. Розведіть азотовмісну суміш у воді і розпиліть на листя – вони отримають насичений відтінок, перестануть жовтіти і опадати раніше терміну.

Правила внесення

Перше правило для садівника, який бажає підживити яблуню: розводити добриво, дотримуючись зазначених в інструкції схем і дозувань. Крім цього, існує цілий ряд рекомендацій:

 • Підгодовуйте дерево не раніше, ніж через 10-15 днів після попередньої процедури.
 • Важливо вчасно припинити підживлювати рослину. Останній вітамінний склад вносьте за місяць до збору врожаю.
 • Для повноцінного росту яблуні робіть 3-4 підживлення за рік.
 • Перший раз дерево підгодовують до початку цвітіння.
 • Поливайте розчином яблуню, розподіляючи його по колі біля стволового простору. При цьому важливо відступити від стовбура на 60 см, інакше кореневище постраждає від високої концентрації складів.

Догляд за яблунею в саду повинен бути поетапним і грамотно організованим. Подбайте про неї, і зберете щедрий урожай, а дерево без проблем переживе зиму.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована