Корисні поради дачникам та городникам

Помилки при будівництві та облаштуванні мансарди

Будинки з мансардами — досить популярний вибір. Так будують і дачі, і будинки для постійного проживання сім’ї. Але при будівництві цього приміщення досить часто допускаються помилки, які можуть стати критичними. Вирішили всі їх зібрати в одній статті, щоб допомогти Вам облаштувати мансарду правильно.

Помилка перша — відсутність проекту

Незважаючи на всі попередження професіоналів, багато домовласників продовжують будувати мансарди, як то кажуть, на око. Або вибирають картинку з мережі, вирішуючи, що цілком зможуть втілити її в реальності. За словами фахівців, навіть типові проекти в цьому випадку не підходять! Мансарда — це завжди індивідуально, потрібно прорахувати всі деталі, з’ясувати, чи зручно буде користуватися таким приміщенням під дахом, як постануть меблі і так далі. Тому попередній план-проект необхідний.

Помилки при будівництві та облаштуванні мансарди

Помилка друга — не скласти кошторис

Багато хто вважає, що побудувати мансарду замість другого поверху — це суттєва економія коштів. Насправді, звичайно, полуторний поверх обійдеться в меншу суму, ніж повноцінний другий разом з покрівлею. Але сказати, що мансарда — це дешево, не можна! Одноповерховий будинок — ось де куди більш помітна економія. Тому обов’язково складіть попередній кошторис, підрахуйте фінанси і, якщо їх недостатньо — вчасно відмовтеся від мансарди ще на стадії складання проекту.

Помилки при будівництві та облаштуванні мансарди

Помилка третя — мало місця для сходів

Не можна вважати, що головне мансарду облаштувати, а вже сходи як-небудь впихнемо! В результаті власники отримують незручні, небезпечні конструкції, якими і користуватися не хочеться. Детально визначитеся з конструкцією, розмірами, геометрією, місцем розташування сходів заздалегідь.

Помилки при будівництві та облаштуванні мансарди

Помилка четверта — недостатнє утеплення

Взявши утеплювач меншої товщини, ніж потрібно, можна отримати замість зручної мансарди приміщення, де буде нестерпно жарко влітку і мерзлякувато взимку. Фахівці наполягають на тому, що мансарду потрібно утеплювати у два шари між кроквами покрівлі і додатково поверх них, щоб перекрити можливі містки холоду. В цілому, як і з утепленням підлоги в дерев’яному будинку, краще вибрати велику товщину утеплювача, витратити трохи більше, ніж мати проблеми в майбутньому.

Важливо! Неспеціалізовані рулонні утеплювачі можна використовувати тільки на горизонтальних поверхнях! Для стін мансарди такі не підходять. Радимо, згідно з європейськими стандартами, робити шар утеплення не менше 30 см.

Помилки при будівництві та облаштуванні мансарди

Помилка п’ята — неправильно вибрати і використовувати пароізоляцію

Не можна замикати конденсат всередині утеплювача, для пароізоляції потрібно використовувати спеціальні матеріали. Дуже важливо правильно укласти мембрану, не навиворіт, застосовувати для кріплення спеціалізовану стрічку, щоб все було герметично, укладати матеріал внахлест.

Помилки при будівництві та облаштуванні мансарди

Помилка шоста — проблеми з мансардними вікнами

По-перше, відзначимо, що мансарда може виявитися недостатньо освітленим приміщенням. Іноді варто витратитися на карнизне вікно, щоб забезпечити і вид, і сонячне світло. По-друге, неправильний монтаж вікон на мансарді може звести нанівець всі ваші зусилля утеплити приміщення — буде дути. Крім того, не забувайте, що вікна відповідають за природну вентиляцію. А ще їх доведеться мити. Тому система відкривання-закривання стулок повинна бути продуманою.

Впевнені, що наша стаття допоможе вам побудувати мансарду, яка стане одним з найзатишніших, теплих, комфортних приміщень вашого нового будинку!

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована