Корисні поради дачникам та городникам

Як виростити розмарин — тонкощі садової справи

Розкажіть, як виростити розмарин? Пряні трави в нашій сім’ї люблять, тому завжди намагаюся знайти новий рецепт з «запашною родзинкою». У мене навіть є окрема клумба з прянощами, і ось, нарешті, дійшла черга до нового постояльця — розмарину. Чула, що він невибагливий, але зимувати в наших краях в землі не може. Чи це Правда?

Розмарин в наших краях не така вже рідкість. Хоча він і є теплолюбною культурою, в нашому кліматі пряна трава теж прижилася і відчуває себе цілком непогано. Звичайно, холодні зими диктують свої умови. Однак якщо знати деякі тонкощі, як виростити розмарин, навіть початківець садівник зможе обзавестися цією рослиною. Отже, на що ж слід звернути увагу, якщо ви вирішили розводити ці запашні кущики? Перш ніж відправлятися за покупкою садивного матеріалу, варто продумати, де він буде рости і що знадобитися розмарину. Але давайте про все по порядку.

Як виростити розмарин – сіємо і черенкуємо

Как вырастить розмарин — тонкости садового дела

Якщо серед сусідів ви будете першовідкривачем розмарину, найкращий спосіб отримати його – купити насіння. Їх завжди можна знайти в магазині, на відміну від готових кущиків або живців.

Як і більшість садових культур, розмарин висівають двома способами:

  • відразу у відкритий грунт;
  • спочатку на розсаду.

Однак варто враховувати, що для проростання насіння потрібно стабільне тепло. Крім того, повноцінні пишні кущики в першому випадку сформуються лише до осені. Таким чином, щоб не втрачати дорогоцінний час, садити розмарин краще розсадним способом.

Насіння на розсаду висівають на початку березня. На початку квітня сіянці пікірують в окремі ємності. Коли пройдуть заморозки, розсаду висаджують на грядку. При цьому між кущиками необхідно залишати досить вільного місця (близько 40 см), інакше їм буде тісно.

Коли ж початок розмаринових грядок буде покладено, розмножити його можна буде живцюванням. В кінці червня нарізають молоді гілочки довжиною до 10 см і укорінюють їх у ґрунті. Ростуть такі кущики швидко і вже в цьому сезоні порадують ароматною зеленню.

Как вырастить розмарин — тонкости садового дела

Деякі особливості вирощування та догляду за розмарином

Звичайно, міцна і здорова розсада – один з головних чинників отримання пишного рослини. Але його буде недостатньо, якщо не враховувати вимоги культури до грунту та місця посадки. Виходець з південних країн, розмарин воліє теплі сонячні ділянки, що не продуваються вітром. В тіні і на протязі навіть найпотужніша розсада перетворитися в жалюгідну подобу кущів.

Не буде рости розмарин і у важкому глинистому ґрунті, а також в кислій землі. Йому потрібен поживний і пухкий субстрат, бажано на основі чорнозему, піску і торфу в рівних частках. Непогано буде додати до нього трохи вапна.

Как вырастить розмарин — тонкости садового дела

З поливом розмаринових кущиків теж потрібно дотримуватися обережності і знайти золоту середину. Надлишку вологи вони не пробачать і скинуть листя, а в сухій землі листочки залишаться, але пожовкнуть. Навесні рослини можна підживити азотними добривами – вони допоможуть наростити пишну зелену масу. Потім раз в місяць використовувати мінеральні комплекси.

Как вырастить розмарин — тонкости садового дела

І, мабуть, самий головний нюанс – це зимівля садового розмарину. За своєю природою це багаторічник, і якщо у ваших краях зими теплі, кущики цілком зможуть перезимувати. Єдине, що укриття все ж допоможе зберегти більшу частину посадок. У холодних регіонах розмарин зазвичай вирощують як однорічник, щорічно висіваючи насіння. Втім, є ще один варіант – посадити в горщики і вже разом з ними прикопати в саду. На зиму горщики доведеться забрати в прохолодне приміщення, зате наступної весни ніякої розсади вже не потрібно.

Відео про вирощуванні розмарину

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована