Корисні поради дачникам та городникам

Як побудувати мансарду своїми руками?

Будівництво мансарди — задоволення не з дешевих. Але якщо у вас немає коштів, щоб найняти бригаду професіоналів, не варто зневірятися. Краще задумайтеся про те, як побудувати мансарду своїми руками. Правильно спланувавши процеси і етапи, і володіючи початковими навичками будівництва, питання, як побудувати в будинку мансарду своїми руками, не буде викликати ніяких труднощів. При цьому ви зможете значно заощадити.

Часи, коли мансарді відводилася роль житла для людей з обмеженими фінансовими можливостями, благополучно канули в літа. Зараз же, мансарді відводиться зовсім інша роль — це, швидше, стильне і модне приміщення, яке підкреслює витончений стиль і високий клас його володаря. Ця кімната вже давно вийшла за межі приватного домобудівництва, і успішно освоюється в міській місцевості.

По суті, це всього лише видозмінений дах. Успіх проекту залежить від того, наскільки якісно виконано перекриття у вашому домі. Якщо воно зроблено за допомогою плит, або укладені балки, то причин для занепокоєння немає. Можете сміливо планувати кімнату, без побоювання, що в один прекрасний день звалитесь на перший поверх. Будівництво мансарди своїми руками передбачає наявність чіткого плану, адже в разі невдачі вам не на кого перекласти відповідальність.

Мансарда за своїм призначенням може бути як для постійного проживання, так і суто літньою. З другим варіантом все йде досить просто. Для нього вистачить мінімального обігріву в зимовий період, тому буде цілком достатньо тепла, яке піднімається з першого поверху. Якщо ж ви націлені на цілорічне проживання, то необхідно ґрунтовно утеплити приміщення і подумати про постійне опалення, звичайно ж, якщо ви не маєте наміру брати кріо-процедури.

Якщо варіант з газовим опаленням здається вам проблематичним, то зупиніть свій вибір на обігрівачах. Або доведеться витратитися на сонячну батарею, яку можна вмонтувати безпосередньо в покрівлю. Знову-таки, про це потрібно подумати на початковому етапі будівництва мансарди своїми руками.

Як побудувати дах з мансардою для стаціонарного проживання

Про те, як побудувати дах з мансардою, як правило, замислюються після будівництва будинку. Ну що ж, якщо ви в такій же ситуації, то для початку необхідно вирішити, чи буде перероблятися перекриття. Є два варіанти: робити мансарду, не виходячи за межі будинку, або зробити її виступаючою, приблизно на метр-півтора. Вибираючи, яку побудувати на даху мансарду, врахуйте, що у другому випадку для цього потрібно робити виступаючими балки, підперти які для більшої стійкості можна колонами.

Традиційно мансарду прийнято розміщувати під двосхилим дахом, де кут нахилу стропил дорівнює 45-60°, або під ламаним дахом, в якій дві різних нахилів стропил. Незважаючи на трохи гіршу ефективність ламаного даху, стіни кімнат такої мансарди будуть прямими, а не похилими, що дозволить трохи заощадити на матеріалах. Доцільно робити мансарду при ширині будинку не менше 5 м, при цьому мінімальна висота повинна становити 2,5 м при прямих стелях, і 1,7 м при скошених.

Найкращим покрівельним матеріалом при будівництві даху з мансардою є шифер і черепиця. Такий дах буде дихати, підтримуючи влітку в приміщенні прохолоду, а взимку зберігаючи тепло. Однозначно поганим варіантом є покрівельне залізо, ізоляційні якості якого дуже низькі. Крім того, нагріваючись влітку під сонцем, дах буде все своє тепло віддавати кімнаті. Тому, у випадку з залізною покрівлею вам варто задуматися про те, щоб перекрити її, інакше кошти, вкладені в будівництво мансарди, просто будуть викинуті на вітер.

Щоб мансарда повністю виконувала своє пряме призначення її необхідно утеплити. Для цього можна використовувати деревоволокнисті плити, під які необхідно укласти два шари мінеральної або базальтової вати. Завдяки своїм властивостям, вата не горить і не псується з часом, а її теплоізоляційні показники неймовірно високі. Що стосується деревоволокнистих плит, то вони також є прекрасним теплоізоляційним матеріалом. Лист, товщина якого складає 12 мм, прирівнюється до одній цеглині. До того ж, варіант такого утеплення не потребує багато коштів і зусиль, тому побудувати дах з мансардою можна самостійно. У ролі захисту від вологи можна використовувати звичайну плівку ПВХ.

Як побудувати мансарду з бруса своїми руками без зайвих витрат

Гарним будівельним матеріалом є дерев’яний брус. Його можна успішно використовувати для зведення мансардного приміщення. Перед тим, як побудувати мансарду з бруса, необхідно скласти кошторис. Правильно прорахуйте кількість бруса, беручи за основу мінімальні параметри кімнати, описані вище, так само вивчіть технологію, як будується мансарда з бруса.

Не поспішайте з покупкою бруса. Порівняйте ціни і матеріал у різних продавців. Вам потрібно розуміти, що якість бруса не повинна викликати сумнівів. Він повинен бути висушеним і рівним, бажано з деревини листяних порід. В крайньому випадку, можна зупинитися на сосновому пиломатеріалі, але існує ймовірність, що брус почне виділяти смолу. Зверніть увагу, щоб на ньому не було сучків, адже це найбільш вразливі місця деревини. Вибираючи розмір, пам’ятайте, що конструкція з бруса буде підтримувати дах, тому реально оцінюйте його можливості.

Головним етапом будівництва мансарди з бруса є збірка каркаса. Спочатку краще зробити невеликий проект на папері, точно розписавши всі необхідні складові. Ще раз все перевіривши, приступайте до будівництва. Ретельно відміряйте кожну частину перед тим, як відрізати, адже ціна помилки дуже висока. Зібравши конструкцію, вам залишається її утеплити і обшити.

В залежності від вибору оздоблення кімнати матеріал для обшивки стін може бути самим різним: від фанери, до гіпсокартону. У більшості випадків перевага віддається гіпсокартону. Цей матеріал крім простоти використання, дозволяє виконати практично будь-яку обробку. У вашому розпорядженні все: шпалери, фарбування, плитка, рельєфна штукатурка. Подальша обробка повністю залежить від вашого смаку.

Як побудувати сходи на мансарду без зайвих складностей

Роботи з будівництвом мансарди підійшли до кінця. Кімната повністю готова до проживання, сяє чистотою і манить затишком. Нічого не забули? Потрапити в мансарду буде досить проблематично, якщо ви забули подумати про те, як побудувати сходи на мансарду. Вони можуть бути влаштовані безпосередньо з нижнього поверху, або вести наверх з коридору або веранди, що дасть можливість трохи заощадити площу. Далі розглянемо, як самостійно можна побудувати сходи на мансарду.

Как построить мансарду своими руками?

При невеликій висоті приміщення доцільно влаштувати одно маршеві сходи. Якщо з вільним місцем все в порядку, то подумайте про дво маршеві сходи. Крім свого прямого призначення, вони будуть грати роль декоративного елемента.

Мінімальна ширина сходів повинна становити 0,8 м. По можливості, для зручності користування її краще розширити. Якщо мансарда не планується як постійне місце проживання, або в умовах зовсім вже обмеженій площі, сходи можна зробити висувними.

При будівництві сходів на мансарду потрібно дотримуватися розмірів, спеціально розрахованих для кожного ступеня. Як правило, її висота повинна становити 150 мм, а ширина — 300 мм. Такий розмір буде оптимальним, і не викличе дискомфорт ні при підйомі, ні при спуску.

Ще одним важливим параметром є рівень ухилу сходів, або її крутизна. Він повинен бути не менше 45°. Таке співвідношення називається 1:1. Якщо дозволяє простір, то ще кращим буде ухил 1:2.

При виборі матеріалів, віддавайте перевагу дереву. Дубові балясини виглядають дуже розкішно, а сходи прослужать вам не одне десятиліття. Підбирайте добре висушену деревину. Так ви зможете уникнути появи тріщин на ній і неприємного скрипу.

Як бачите, побудувати сходи на мансарду не так важко, як здається на перший погляд. Доклавши трохи зусиль, ви отримаєте ізольовану кімнату, яка подарує вам можливість усамітнитеся. А усвідомлення того, що все зроблено власноруч, змусить пишатися собою.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована