Корисні поради дачникам та городникам

Підживлення волоського горіха восени

Осіння підгодівля – це запорука гарного врожаю на наступний рік. На зиму рослині потрібно дати необхідні поживні речовини, щоб навесні воно змогло швидко піти в зростання, а влітку і восени – порадувати достатком плодів. Отже, чим підживити волоський горіх для найкращої врожайності?

Які речовини потрібні волоському горіху

У кожної рослини свої потреби в поживних речовинах. Волоський горіх – скромне дерево і на чорноземних грунтах цілком може рости і успішно плодоносити навіть без щорічних підгодівлі. Але, якщо ви живете далеко від чорнозему і хочете домогтися величезної врожайності, підгодовувати його все-таки варто.

Промислові плантації, які стоять на чорноземі, все ж підгодовують волоський горіх. Але це пов’язано з особливістю посадки – дерева стоять майже впритул один до одного, тому у кожного з них вельми обмежений доступ до живильних речовин. А ось самотнє дерево, що стоїть на черноземном дачній ділянці, в такий підгодівлі не потребує.

Волоський горіх – теплолюбна рослина. Як і виноград, він буде дуже слабо плодоносити в північних широтах – збирати горіхи ви зможете далеко не кожен рік, а їх якість і розмір будуть такими, що розчаровують. Навіть підгодівлі і укриття не зможуть змусити його рясно плодоносити в, наприклад, Ленінградської області. Якщо ви вже висадили волоський горіх на північній ділянці, підгодовуйте його – але лише для підтримки життя рослини, а не для рясного врожаю.

Підживлення волоського горіха восени

Чим удобрювати волоський горіх восени

Вибираючи, ніж підгодувати волоський горіх восени, відштовхуйтесь від особливостей вашої грунту. Якщо дерево висаджено в чорноземі, вносите лише невеликі дози добрив, щоб не нашкодити рослині, або відмовтеся від добрив взагалі. Якщо грунт вашої ділянки кисла, скоротіть використання мінеральних добрив – волоський горіх не любить кислі грунти, а мінеральні добрива лише підвищать кислотність.

Волоський горіх любить:

  • томасшлак (відходи металургійного виробництва, які знижують кислотність грунту);
  • комплексні мінеральні добрива;
  • калій (3-8 кг на квадратний метр землі);
  • азот (1-2 кг);
  • фосфор (5-10 кг).

У бідний грунт потрібно обов’язково вносити перегній – на один квадратний метр землі використовують 3-6 кг перегною. Його можна замінити компостом домашнього приготування. Від азоту восени можна відмовитися – він куди потрібніше навесні. Але в бідну грунт краще все-таки внести хоч трохи, щоб у рослини був запас.

Як правильно вносити добрива

Зазвичай осіння підживлення рослин проводиться у вересні-жовтні, і волоський горіх не виняток. Вносити добрива потрібно незадовго до перших холодів, щоб рослина встигла їх засвоїти, перш ніж піти на зимівлю.

Щоб добрива добре засвоювалися, не потрібно посипати ними ґрунт навколо дерева. Садівники рекомендують удобрювати дерево одночасно з розпушуванням грунту – так ви зможете домогтися більш рівномірного розподілу поживних речовин. Не забувайте, що добрива, особливо органічні, – це агресивні речовини, і у великій концентрації вони можуть обпалити коріння. Взимку така травма може виявитися фатальною і привести якщо не до загибелі, то до сильного ослаблення дерева.

Найбільш ефективний спосіб – використання борозенок. Вирийте навколо дерева борозенку-окружність глибиною приблизно 20 см. Засипте в борозенку добриво і ретельно перемішайте його з землею. Будьте обережні – не пошкодити коріння дерева! Органічні добрива так закопують тільки при ранній підгодівлі. Якщо ж ви вносите органіку пізньої осені, то чи не закопуйте її, а залиште навколо стовбура у вигляді мульчі. Опале листя, що прикривають добриво, можна потім не прибирати.

Підживлення волоського горіха восени

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована