Корисні поради дачникам та городникам

Які вулики найкращі

Бджільництво – дуже поширене заняття у нашій країні. Майже у кожному, навіть маленькому українському господарстві, є своя пасіка. Наявність власної ділянки землі часто надає багато простору та чудові можливості для її створення. Для когось це просто захоплююче хобі, чудова можливість поспостерігати за життям комах, взяти участь у чомусь грандіозному. Але більшість розводять бджіл із комерційною метою, а саме, отримання та продаж меду. Це натуральний природний продукт, який дуже поширений серед тих, хто дотримується дієти, а також хоче користуватися природними ліками без шкоди для здоров’я.

Щоб бджолина родина почувалася гарно, та можна було виконувати будь-які повсякденні дії для догляду за нею, потрібен вулик. Це будиночок, у якому житиме бджолина сім’я, де вона розмножуватиметься. Він облаштований спеціально і для того, щоб пасічник мав можливість накопичувати й збирати мед. Вибір вуликів дуже великий, зараз будь-хто може знайти варіант, який підійде найкраще саме для нього. Дехто може виготовляти їх самостійно, але для цього потрібні професійні знання й навички.

Які вулики рекомендують купувати досвідчені бджолярі

Які вулики найкращі

Ті, хто тільки планує почати займатися пасікою, зазвичай питають поради у досвідчених. У кожного є власні вподобання, та думки щодо того, яка конструкція найкраща, у різних людей відрізняються. Але варто виділити топ-4 тих, які вважаються найбільш підходящими для застосування на різних пасіках. Це такі види вуликів:

  • Лежаки. На думку більшості бджолярів, такий варіант є найзручнішим. Він може складатися з 16, 20, 24 рамок. Коли сім’я розвивається, варто встановити додаткові рамки збоку, аби розширити конструкцію. Навесні та взимку тут можна розташувати дві родини, розділені перегородкою.
  • Багатокорпусні. Одностінні будиночки зі стандартними рамками, із самостійними вічками для кожного корпусу. Тут у двох корпусах бджоли можуть лишатися на зимівлю. Тоді верхній рівень перетворюється на годівницю.
  • Пінополістирольні. Популярні через доступну ціну. Легкі, мають гарні теплоізоляційні властивості.

Ще один поширений варіант – гранично прості варре, складені із кількох квадратних корпусів.

Типи конструкції

Вулики бувають цільними і розбірними. Перші менш поширені, зараз великим попитом користуються саме розбірні. Подивитися існуючі варіанти та обрати найкращий можна на професійному сайті інтернет-магазину vashapasika.com.ua.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована